KONST / Litografier / Färglitografi 6561196
*
nr 656 1196
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi , Lennart Rodhe (1916-2005), komposition, 12x19
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 18:24:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 05:20:25
1
500 kr
13/9 00:09:50
2
Vinnande bud
13/9 10:25:51
1
600 kr
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3025 Serigrafi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, Silk..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53
*
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
nr 656 1196
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi , Lennart Rodhe (1916-2005), komposition, 12x19
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 05:20:25 | 1 | 500 kr |
13/9 00:09:50 | 2 | Vinnande bud |
13/9 10:25:51 | 1 | 600 kr |
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3025 Serigrafi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, Silk..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53